Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online Booksy

Jak się przygotować do wizyty w gabinecie kosmetycznym ?

Porady

Wybierając się na wizytę u kosmetyczki lub kosmetologa wiele osób zastanawia się, czy należy na takie spotkanie jakoś specjalnie się przygotować. W większości gabinetów, które świadczą usługi na wysokim poziomie specjalne przygotowanie do wizyty nie jest potrzebne. Można więc iść na zabieg nawet prosto po pracy lub bezpośrednio przed nią.

W przypadku zabiegów na twarz nie jest potrzebne żadne szczególne przygotowanie. Makijaż zostanie zmyty na miejscu, więc nie ma potrzeby wykonywania demkijażu samodzielnie, ani przepraszanie za jego niezrobienie:). Jeśli zabieg będzie obejmował także szyję i dekolt Klient powinien dostać w salonie jednorazowe lub czyste pareo kosmetyczne, które moim zdaniem pełni 2 funkcje:

• po pierwsze daje komfort klientowi, który nie musi paradować przed przecież jeszcze obcą osobą w biustonoszu lub bez niego,

• a po drugie: jeśli klientka zdecyduje się pozostać w biustonoszu, nie będzie ryzyka, że zostanie on pobrudzony kosmetykami.

Co zrobić jeśli wybieramy się na zabieg bezpośrednio przed pracą lub ważnym spotkaniem?

Wiele salonów oferuje swoim Klientom wykonanie bezpłatnego makijażu dziennego po zabiegu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jednak nie radziłabym spodziewać się w tym przypadku pełnego, profesjonalnego make-up’u, a raczej delikatną, dzienną wersję upiększającą składającą się z: podkładu, pudru sypkiego, ewentualnie różu oraz wytuszowania rzęs. Są jednak zabiegi, po których makijaż nie jest wskazany, np. mezoterapia igłowa i mikroigłowa, intensywne peelingi chemiczne, ale tego typu zabiegi radzę wykonywać w dniu wolnym od pracy lub w przypadku, gdy nasza praca nie wymaga od nas nieskazitelnego wyglądu.

Jak wygląda wywiad? O co będę pytana?

Każda pierwsza wizyta (oraz kolejna jeśli przerwa między nimi była długa) u profesjonalisty powinna rozpocząć się od wywiadu. Część osób przeprowadza wywiad z Klientem podczas demakijażu, ja jednak uważam, że powinien on być przeprowadzony przed położeniem się Klienta na fotelu. Umożliwia to dokładne poznanie oczekiwań oraz ewentualnych przeciwwskazań, a dodatkowo od momentu położenia się Klient może się zrelaksować, a nie odpowiadać na kolejne pytania. Poza tym w przypadku zabiegów odmładzających, ujędrniających skórę pozycja siedząca demaskuje defekty takie jak zmarszczki grawitacyjne oraz miejsca utraty jędrności skóry. Gdy Klient się położy nie wszystko jest po prostu widoczne.

UWAGA! Jeśli kosmetyczka, kosmetolog lub lekarz wykonuje zabieg bez wcześniejszego wywiadu lub nawet przedstawienia przeciwwskazań, albo mimo występowania przeciwwskazań bezwzględnych i tak przystępuje do zabiegu radzę zrezygnować z zabiegu w takim salonie.

Jeśli wybieramy się na zabieg na twarz warto przygotować się na pytania dotyczące aktualnej pielęgnacji skóry. Osoby nie przywiązujące wagi do stosowanych kosmetyków, stosujące „co się nawinie pod rękę” powinny zapisać sobie nazwy używanych ostatnio preparatów. Może to mieć istotny wpływ w ustaleniu prawidłowości pielęgnacji domowej Klienta, ale niektóre kosmetyki mogą także wykluczyć wykonanie niektórych zabiegów, np. kosmetyki zawierające niektóre zioła światłouczulające (dziurawiec) mogą być przeciwwskazaniem czasowym do wykonania zabiegu laserowego.

Poza przeciwwskazaniami i stosowaną do tej pory pielęgnacją domową w wywiadzie powinny znaleźć się takie pozycje jak:

• Alergie
• Choroby (szczególnie tarczycy, serca, choroby przewlekłe)
• Przyjmowane leki – stale i ostatnio przyjmowane antybiotyki oraz retinoidy, np. Aknenormin, Izotek.
• Ciąża i karmienie piersią
• Metalowe implanty lub rozrusznik serca
• Ostatnio wykonywane zabiegi kosmetyczne i medyczne

Należy pamiętać, że niewskazane jest korzystanie z zabiegów podczas choroby przebiegającej z gorączką. Istotne jest tutaj nie tylko pogorszenie samopoczucia w trakcie infekcji, ale także możliwość pogorszenia się stanu zdrowia po zabiegu.

Przed zabiegami wykonywanymi w seriach dobrze byłoby, gdyby zostały zrobione zdjęcia przed terapia i po niej. Nie jest to oczywiście konieczne, ale jeśli chcemy mieć takie porównanie, a gabinet nie oferuje zdjęć, możemy wykonać je samodzielnie w domu. Warto zwrócić wtedy uwagę na defekty, które chcemy usunąć. Ułatwia to ocenę uzyskanych efektów. Dokumentacja fotograficzna robiona w gabinecie jest oczywiście tylko do wglądu Klienta i osoby robiącej zdjęcia. Jeśli ktoś umieści gdzieś nasze zdjęcia bez naszej zgody, to mamy prawo domagać się ich usunięcia, nawet jeśli na zdjęciach nie widać naszej twarzy.

Myślę, że poruszyłam wszystkie kwestie związane z wizytą w gabinecie. Jeśli jednak interesuje Państwa coś jeszcze, chętnie udzielę odpowiedzi mailowo :)

Ewentualne pytania proszę kierować na adres: info@new-derm.pl

Kontakt

New Derm
Gabinet Kosmetologii i Trychologii

ul. Piłsudskiego 89 lokal 8 (I piętro)
50-019 Wrocław

Tel. 601 528 686 | 509 920 115

Rejestracja wizyt 9:00 - 17:00

Karolina Miguła | Agnieszka Lewandowska Katarzyna Litwinowicz: 601 528 686

Katarzyna Hyla: 509 920 115

Online